Предстоятель Православної Церкви в Америці відвідав Україну

З 1 по 4 червня 2024 року, в Україні з братським візитом перебував Блаженніший Тихон, Архієпископ Вашингтонський, Митрополит всієї Америки та Канади. Предстоятель ПЦА приїхав в Україну, аби вклонитися святиням української землі і молитовно підтримати Блаженнішого Митрополита Онуфрія, вірних Української Православної Церкви та весь український народ.

У складі делегації з Америки були присутні також канцлер Митрополита протоієрей Олександр Рентель, співробітник Відділу зовнішніх церковних зв’язків ПЦА протоієрей Назарій Полатайко та протодиякон Віталій Пермяков.

1 червня Предстоятель Православної Церкви в Америці разом з Блаженнішим Митрополитом Київським і всієї України Онуфрієм очолив урочисте всенічне бдіння у Свято-Духівському кафедральному соборі міста Чернівці. Предстоятелям співслужили члени Священного Синоду та інші архієреї Української Православної Церкви, духовенство Чернівецько-Буковинської єпархії і гості.

Після читання святого Євангелія на полієлеї Блаженніший Митрополит Онуфрій звернувся до присутніх зі словом. Він розповів, що Глава Американської Церкви прибув в Україну розділити з православними українцями радість Світлого Христового Воскресіння, вклонитися українським святиням та помолитися Богові за мир на нашій українській землі і серед нашого народу.

«Нехай Господь благословить землю нашу миром! Я хочу побажати його Блаженству Божої милості і допомоги в його високому Першосвятительському служінні. Зараз весь світ переживає складні часи, і милість Божа потрібна всім – і нам, де точиться війна, і американському народу, який має свої випробування, всі потребують благодаті Божої. Я бажаю, щоб благодать Божа наповняла наші землі, наші народи, наші серця, щоб вона втішала нас всіх», – сказав Митрополит Онуфрій.

Блаженніший Митрополит Тихон подякував за теплі слова Предстоятеля УПЦ та передав у дар ікону Собору святих, які в землі Американській просіяли. Також він поділився своїми враженнями від відвідин Чернівців, де, за його словом, відображається те багатство культури, якою насичена вся Україна.

«Я сердечно дякую Вашому Блаженству, священству, духовенству і присутнім всім людям тут, в Чернівцях, за цей теплий прийом, за вашу щиру гостинність. І хочу вчергове підтвердити свою незмінну, братерську любов до вас, Ваше Блаженство, до Української Православної Церкви та всього українського народу», – зазначив Предстоятель Православної Церкви в Америці.

Блаженніший владика наголосив, що підтримує українців в боротьбі з російською агресією, та закликав суспільство і владу дотримуватися релігійних свобод.

«Ми визнаємо і підтримуємо не тільки бажання і можливість і всі зусилля України як держави захищати свої кордони і свій суверенітет від агресії, яка була розпочата РФ, ми також хотіли б закликати все суспільство і особливо владу, щоб вони поважали свободу совісті, свободу віросповідання, щоб були дотримані всі процеси і норми міжнародного права», – сказав Архієпископ Вашингтонський, Митрополит всієї Америки та Канади.

2 червня, у Неділю п’яту після Пасхи, Блаженніший Митрополит Тихон та Блаженніший Митрополит Онуфрій очолили Божественну літургію у Свято-Вознесенському Банченському монастирі Чернівецько-Буковинської єпархії з нагоди 30-річчя від заснування обителі.

У своєму слові на адресу Предстоятеля УПЦ Блаженніший Архієпископ Вашингтонський, Митрополит всієї Америки та Канади Тихон зазначив, що його глибоко зворушили увага та вияв любові українських вірян.

«У цей пасхальний період великою радістю і честю для мене є бути з Вашим Блаженством тут – у Вознесенському Банченському монастирі. Наскільки я знаю, цього року обитель відзначає своє 30-річчя. Життя, побут монашества, свідчення братії в соціальному служінні – це саме та демонстрація сили Православної віри, яка тримає цей світ», – зазначив Предстоятель Православної Церкви в Америці.

Після святкового богослужіння Предстоятель Православної Церкви в Америці разом з Предстоятелем УПЦ відвідали дитячий будинок у селі Молниця поблизу Банченського чоловічого монастиря.

Блаженніший Митрополит Тихон оглянув приміщення, де живуть і навчаються діти, познайомився з персоналом будинку-інтернату.

Діти виступили для гостей зі святковим концертом та піднесли у подарунок пасхальні кошики.

Потім Предстоятель ПЦА відвідав дітей з інвалідністю і важкими захворюваннями, які також під опікою митрополита Лонгина та Банченського монастиря. Блаженніший владика благословив особливих діток. Гостю також розповіли про побут дітей, лікування та догляд за ними.

Також в цей день, у Вознесенському Банченському монастирі відбулася зустріч делегації Православної Церкви в Америці на чолі з Предстоятелем Блаженнішим Тихоном з членами Священного Синоду Української Православної Церкви на чолі з Предстоятелем Блаженнішим Митрополитом Онуфрієм.

Під час зустрічі присутні обговорили питання розвитку православної місії як в Україні, так і на Американському континенті.

Митрополит Тихон розповів про результати зборів благодійних пожертв в храмах ПЦвА на потреби церковних гуманітарних місій в Україні, які налічували понад 2 мільйони доларів США, і стали найбільшими за всю історію цієї Церкви.

3 червня Предстоятель Православної Церкви в Америці прибув з паломницьким візитом до Свято-Успенської Почаївської лаври.

У святій обителі Його Блаженство зустріли намісник Почаївської лаври митрополит Почаївський Володимир та братія монастиря.

В Успенському соборі Лаври Блаженніший Митрополит Тихон очолив молебень. Після молебню Блаженніший владика звернувся до присутніх архієреїв, владики намісника, чернечої братії, прихожан та паломників Лаври зі словом, у якому висловив підтримку Блаженнішому Митрополиту Онуфрію та всім вірним Української Православної Церкви.

«У цей славетний Великодній час я маю радість і честь здійснити паломництво до одного з найвідоміших монастирів християнства та одного із найяскравіших маяків Православ’я у світі, монастиря, сама назва якого – Почаївська лавра — є синонімом непохитного сповідування святої і спасительної Православної християнської віри», – зазначив у своєму слові Блаженніший Митрополит Тихон.

Предстоятель ПЦА підкреслив, що попри тиск з усіх боків, братія Лаври та вся Українська Православна Церква продовжують стояти у сповіданні цієї апостольської віри.

Його Блаженство подякував Блаженнішому Митрополиту Київському і всієї України Онуфрію, наміснику Почаївської лаври митрополиту Почаївському Володимиру та братії обителі за запрошення, теплий прийом і гостинність.

«Я хотів би ще раз засвідчити свою непохитну братню любов і підтримку Його Блаженству, Українській Православній Церкві та всьому українському народу. У зв’язку з цим, хоча ми, звичайно, підтверджуємо право і обов’язок Вашої держави України захищатися від невиправданої агресії Російської Федерації, ми також закликаємо цивільну владу цієї країни відстоювати право і обов’язок держави поважати релігійну свободу, належну правову процедуру і норми міжнародного права», – також наголосив Архіпастир.

Потім Його Блаженство та архієреї вклонилися мощам преподобних Іова та Амфілохія, чудотворців Почаївських, а також відвідали Преображенський та Свято-Троїцький собори Лаври.

Після Почаївської Лаври, Блаженніший Митрополит Тихон відвідав братське кладовище, де помолився за упокоєння душ спочилих насельників Почаївської обителі. Після цього Блаженніший Митрополит Тихон відвідав Свято-Духівський скит.

Далі Предстоятель Православної Церкви в Америці та архієреї Української Православної Церкви відвідали Богоявленський жіночий монастир у Кременці, де Блаженніший владика помолився перед чудотворною іконою Пресвятої Богородиці «Всіх скорботних радість».

Увечері 3 червня, Блаженніший Митрополит Тихон відвідав кафедральний собор на честь святих мучениць Віри, Надії, Любові і матері їхньої Софії у Тернополі та Успенський Кулівецький чоловічий монастир на Буковині.

4 червня, в останній день свого візиту до України, Предстоятель Православної Церкви в Америці Блаженніший Архієпископ Вашингтонський, Митрополит всієї Америки та Канади Тихон відвідав Введенський жіночий монастир та Резиденцію митрополитів Буковини і Далмації в Чернівцях.

Переглядів: 10

Перейти до панелі інструментів