Коментар ВЗЦЗ УПЦ щодо наміру представника РФ при ООН підняти питання щодо ситуації навколо УПЦ

Зі ЗМІ стало відомо, що постійний представник РФ при ООН Небензя В. О. запросив окреме засідання Ради Безпеки ООН на 17 січня 2023 року щодо ситуації, що склалася навколо Української Православної Церкви.

У зв’язку з цим повідомляємо, що Українська Православна Церква на даний момент не зверталася до жодної держави з проханням про сприяння у захисті своїх прав, а тим більше до держави, яка вчинила віроломний збройний напад на нашу країну. Також, ми не уповноважували нікого з РПЦ МП виступати від нашого імені в ООН. Стурбовані тим, що питання про Українську Православну Церкву піднімають структури, які до нас не мають жодного відношення. Закликаємо владу Росії не говорити від імені нашої Церкви на міжнародних площадках та не використовувати релігійний фактор у власних політичних цілях.

Разом з тим, просимо нашу українську владу проводити виважену релігійну політику всередині країни, забезпечувати рівні права всім релігійним організаціям, щоб не давати приводу державі-агресору використовувати релігійну політику нашої держави у власних інтересах.

Синодальні установи Української Православної Церкви в межах своєї компетенції та наявних можливостей систематично проводять діяльність, направлену на захист прав і свобод вірян та релігійних організацій УПЦ, як на національному, так і на міжнародному рівнях.

Переглядів: 1141

This post is also available in: Англійська

Перейти до панелі інструментів