Молдавська Православна Церква надала допомогу на 350 тис. доларів для 15 тис. нужденних

Молдавська Православна Церква, з самого початку вторгнення російських військ в Україну, ініціювала низку гуманітарних акцій на допомогу біженцям та постраждалим від бойових дій, повідомляє Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ з посиланням на телеграм-канал «Церква допомагає».

Підтримка Православної Церкви в Молдові поширюється як на біженців, які знайшли притулок у цій державі, так і на громадян, котрі залишилися в Україні.

Щоденно, з самого початку війни, у пунктах перетину державного кордону та у кількох центрах розміщення біженців по всій країні через парафії, благодійні організації та соціальні їдальні Молдавської Церкви роздається понад 2000 порцій із гарячою їжею.

Крім щоденних гарячих обідів, священнослужителі та прихожани молдавських храмів та монастирів, а також православні волонтерські групи пропонують сім’ям біженців розміщення у тимчасовому житлі, безкоштовний транспорт, продуктові набори, фрукти, солодощі, предмети гігієни, постільну білизну, одяг, книги, шкільне приладдя для дітей і студентів та інші речі першої необхідності.

По лінії соціальних послуг, Церква у співпраці з державними та благодійними установами надає біженцям духовну та молитовну підтримку, матеріальну та медичну допомогу, піклується про працевлаштування дорослих, а також розміщення дітей у дошкільних та шкільних закладах Молдови.

Як зазначає Синодальний відділ соціальної діяльності та благодійності Кишинівської Митрополії, на сьогоднішній день гуманітарною підтримкою Церкви скористалося близько 15 тисяч українських громадян.

Фінансова оцінка наданої допомоги – 6 450 000 лей (майже 350 тисяч доларів США).

Переглядів: 18

Перейти до панелі інструментів