Вітальне слово Патріарха Сербського Порфирія з нагоди 1033-ліття Хрещення Київської Русі

28 липня 2021 року представник Сербської Православної Церкви єпископ Топличський Ієрофей, після завершення Божественної літургії в Свято-Успенській Києво-Печерській Лаврі, виголосив вітальне слово Святішого Патріарха Сербського Порфирія на адресу Блаженнішого Митрополита Київського і всієї України Онуфрія з нагоди 1033-ї річниці  Хрещення Київської Русі.

Нижче подаємо повний текст слова в перекладі українською мовою.

Його Блаженству

Митрополиту Київському і всієї України

Владиці Онуфрію

Київ

Ваше Блаженство,

Дорогий наш у Христі брате і співслужителю!

Блаженніший брате Онуфріє разом з браттями архієреями, священики і священномонахи, ігумені з сестрами, браття і сестри, кияни, увесь вірний народе України який твердо і непорушно оберігає чистоту православної віри, береже нероздільним хітон Господа і Спаса нашого Ісуса Христа, вітаю усіх вас з великим святом – днем Хрещення Русі і пам’яті вашого Хрестителя – святого благовірного і рівноапостольного князя Володимира.

Ваша особа, дорогий наш у Христі брате, твердо керуючого кораблем Української Церкви, у цей дуже важкий час стала символом вірності єдності Православної Церкви, сміливого протистояння спокусам. Вибір, який Ви зробили, наслідуючи особі Вашого великого попередника Митрополита Володимира, співвідносний із вибором, який зробив святий князь Володимир, коли обрав для себе Православ’я, попередньо ознайомившись з усіма вірами тогочасного світу. Залишаючись вірними канонічному порядку і єдності з Православною Церквою, Ви повторили вибір святого князя Володимира. Таким чином, Ви з Вашими архієреями, священством, монашеством, і народом стали зразком, який відомий і серед нашого благовірного сербського люду.

Ви Ваше Блаженство, засвідчили свою братську любов, коли прибули в ту частину Сербської Православної Церкви, яка як і раніше зустрічається зі схожими спокусами, у Чорногорію. Там Ви разом із покійним Митрополитом Амфілохієм молилися за єдність Церкви і очолювали хресну ходу, яка показала, що й ми, православні серби, як і народ України, будемо відомі світові через вірність Христу та супротив спокусам, які князь світу цього ставить перед нами.

У день цього великого свята, я висловлюю Вам свою велику вдячність за таку допомогу і любов. Завдяки цьому, Свята Православна Церква і в Сербії і в Україні і скрізь де зберігається вірність Святому Переданню і канонічному порядку, спираючись на молитви святого князя Володимира і святого Сави Сербського буде славним переможцем над силами світу цього.

Ще раз сердечно вітаю Вас, Ваше Блаженство, поздоровляю зі святом, спрямовуючи молитви до Господа, щоб дав Вам силу і надалі служити своїй Церкві і вірному народові.

 

Архієпископ Печський,

Митрополит Белградсько-Карловацький і

Патріарх Сербський

 Порфирій

Переглядів: 30

This post is also available in: Російська

Перейти до панелі інструментів