Вітальне слово Митрополита Чеських земель і Словаччини з нагоди 1033-ліття Хрещення Київської Русі

28 липня 2021 року представник Православної Церкви Чеських земель і Словаччини архієпископ Празький Михаїл, після завершення Божественної літургії в Свято-Успенській Києво-Печерській Лаврі, виголосив вітальне слово Блаженнішого Митрополита Чеських земель і Словаччини Ростислава з нагоди 1033-ї річниці  Хрещення Київської Русі.

Нижче подаємо повний текст слова в перекладі українською мовою.

ЙОГО БЛАЖЕНСТВУ

БЛАЖЕННІШОМУ ОНУФРІЮ

МИТРОПОЛИТУ КИЇВСЬКОМУ І ВСІЄЇ УКРАЇНИ

Ваше Блаженство,

Возлюблений у Господі Собрате і Співслужителю!

Молитовно вітаю Вас з днем пам’яті святого рівноапостольного князя Володимира – згадкою Хрещення Русі!

Вибір, який зробив святий князь, через води Дніпровської купелі вивів вручений йому Богом народ на новий етап історичного розвитку. Це дозволило східнослов’янським племенам бути сопричасниками трудів святих рівноапостольних Кирила і Мефодія, віднайти письмову мову і пізнати Бога-Слова, слухаючи і вивчаючи Святе Євангеліє.

Підносимо особливу молитовну подяку Христу Богу нашому в цей день і молимося про всіх наших братів!

З любов’ю у Господі,

Ростислав