Обрано нового Патріарха Сербського

18 лютого 2021 року Архієрейський Собор Сербської Православної Церкви обрав нового Патріарха. Предстоятелем Сербської Церкви став митрополит Загребсько-Люблянський Порфирій. Вибори відбулися в храмі Святого Сави в Белграді. Про це повідомляє офіційний сайт Сербської Православної Церкви.

Новообраний Предстоятель народився 22 липня 1961 року в місті Бечеї, Сербія. Початкову школу закінчив у Чурузі, а гімназію в Новому Саді.

У Фомину неділю 1985 року прийняв чернецтво від свого духовного отця – ієромонаха Іринея (Буловіча) в монастирі Високі Дечани.

У 1986 році закінчив Богословський факультет Белградського університету. У тому ж році висвячений у сан ієродиякона єпископом Рашсько-Призренським Павлом (Стойчевичем) в Троїцькому монастирі в селі Мушутиште. Після цього навчався в Афінах в аспірантурі.

У 1990 році повернувся до Сербії і вступив до братії монастиря Святих Архангелів в селищі Ковиль.

21 листопада 1990 року був висвячений в сан пресвітера. Незабаром був поставлений ігуменом Ковильского монастиря.

14 травня 1999 року рішенням Архієрейського Собору СПЦ був обраний єпископом Єгарським, вікарієм Бачської єпархії. Архієрейська хіротонія відбулася 13 червня того ж року.

У 2004 році на Богословському факультеті Афінського університету успішно захистив докторську дисертацію.

У травні 2014 року обраний митрополитом Загребсько-Люблянським.

18 лютого 2021 року на Архієрейському Соборі Сербської Православної Церкви був обраний архієпископом Печським, Митрополитом Белградсько-Карловацьким, Патріархом Сербським.

Фото: офіційний сайт Сербської Православної Церкви

Переглядів: 27

This post is also available in: Російська

Перейти до панелі інструментів