Ієрархи Помісних Церков вітають Україну і її канонічну Церкву з річницею Хрещення

28 липня 2020 року низка ієрархів з Помісних Православних Церков привітали православну Україну і її канонічну Церкву з 1032-ю річницею Хрещення Київської Русі. Відео-привітання прозвучали в ефірі телеканалу «112 Україна».

Нижче публікуються фрагменти вітань: 

Предстоятель Православної Церкви в Америці, Блаженніший Митрополит всієї Америки і Канади Тихон: «Ваше Блаженство, Митрополите Онуфріє, мій дорогий Брате і співслужителю в таїнствах Господніх! Дозвольте привітати Вас і повноту Української Православної Церкви з нагоди свята великого князя Володимира…  Бажаю, щоб Ваш народ наслідував рішенню святого князя Володимира у тому, щоб полишити немудрі шляхи язичницького світу та щоб навернувся до нашого Господа Ісуса Христа… Бажаю Вам та всій Українській Православній Церкві благословенного та святого святкування цього дня». 

Ієрарх Антіохійського Патріархату єпископ Ерзерумський Каїс: «Ваше Блаженство, Блаженніший Онуфрій, Митрополит Київський і всієї України! Високоповажні браття архієреї, возлюблені іноки і інокині, дорогі браття і сестри, чада Української Православної Церкви! Звертаюсь до вас з меж святої апостольської Антіохійської Церкви… З радістю і любов’ю вітаю вас з днем пам’яті святого рівноапостольного князя Володимира, апостола Києва і всієї Русі, хрестителя вашого благочестивого народу. Це хрещення звершилось через святителя Михаїла Сирійця, який був родом з Антіохії… Хотілось би в це свято бути серед вас, щоб розділити з вами і з антіохійською общиною в Україні радість спільної молитви за Божественною літургією і вшанувати пам’ять рівноапостольного князя Володимира… Передаючи вам нашу братську любов, бажаю, щоб благодать Господа нашого Ісуса Христа, любов Бога і причастя Святого Духа завжди були зі всіма вами». 

Митрополит Вострський Тимофій (Єрусалимський Патріархат): «Сердечно вітаю всіх чад Української Православної Церкви зі знаменною, духовною, історичною датою Хрещення Русі… Українська Церква вже 1032 роки сміливо осіняє Хрестом Христа рідну землю, подібно до того, як скульптурне зображення святого князя Володимира високо тримає святий Хрест над Дніпром… Українська Православна Церква пройшла через важкі випробування і до сьогоднішнього дня відчуває великі труднощі, проте вона залишається справжньою Православною Церквою… Сьогодні, незважаючи на нові труднощі, які виникли в Її житті і утиски, які роздирають Хітон Христа, і розділяють український народ, Вона духовно і мирно продовжує свою спасительну місію і звершує благодатні святі Таїнства під мудрим керівництвом благочестивого Предстоятеля і молитвеника Блаженнішого Онуфрія, Митрополита Київського  всієї України… Живий Господь нехай утвердить Церкву до кінця віку». 

Митрополит Чорногорський і Приморський Амфілохій (Сербська Православна Церква): «Вітаємо всіх, хто прославляє святого рівноапостольного Володимира Київського і Київської Русі, всієї Русі просвітителя  … Це важлива дата для всього православ’я і минулих часів і майбутнього православ’я… Хрещення Київської Русі пов’язане, як всім це знайомо, зі святою Софією в Константинополі, коли пішли посли від імені святого Володимира, щоб познайомитись з релігіями того часу і коли вони були в Константинополі у Святій Софії, де чули спів у храмі, їм здавалось, що це спів небесний, ангельський спів, а не земний… Дай Бог, щоб дух рівноапостольного Володимира, дух Святої Софії – Премудрості Божої, Дух Христа Господа, Розіп’ятого ради життя світу і Воскреслого з мертвих для управління долями Київської Русі, України, Росії, управляв долями цілого світу – і європейського світу, і американського світу і цілого нинішнього світу, тому що це Дух Бога Любові, Отця, Сина і Духа Святого в Ім’я якого ми і хрестимося. Це дух жертовної любові… Дай Бог, щоб по молитвах святого рівноапостольного Володимира Київського, всеруського, всеправославного, щоб його молитвами нинішній світ йшов дорогою за Христом Господом, який є Шляхом, Істиною і вічним Життям, вічним Царством Божим… Вітаю християн Київської Русі і ще ширше Київської Русі, з любов’ю, з радістю, з молитвою, щоб Бог дав єдність народу Київської Русі, Україні, справжній Церкві Православній святого Володимира, і єдність всіх православних Церков… Користуючись нагодою, я вітаю Митрополита Київського і всієї України Онуфрія і всіх єпископів в Україні, і всіх духовних нащадків святого рівноапостольного Володимира Київського».  

Митрополит Ловечський Гавриїл (Болгарська Православна Церква): «Ваше Блаженство, дорогий у Христі владика Митрополит Онуфрій, дорогі браття архієреї, дорогі отці, монахи і монахині, дорогі браття і сестри Української Православної Церкви. Сердечно і від душі вас поздоровляю з великим святом святого рівноапостольного князя Володимира, хрестителя Київської Русі. Цей день завжди є великим святом для Української Православної Церкви, яка йде шляхом святого рівноапостольного князя Володимира, шляхом любові, шляхом миру, духовним шляхом канонічної Євхаристії… Дорогі архієреї, дорогі браття і сестри, від всієї душі від імені нашої єпархії, від імені духовенства і мирян Болгарської Православної Церкви, від Ловечської єпархії, бажаю всім вам допомоги і милості Божої. Щоб ви встояли у труднощах і щоб ви були для нас завжди прикладом, як можна в тяжких обставинах жити, вірити і зберігати істинну православну віру, тому що якщо буде благодатна Церква в Україні, то Господь ніколи не залишить цю прекрасну, православну країну. Ще раз вас від серця вітаю з великим святом, бажаю всім допомоги Божої, милості Божої, і просимо святих молитов за нас грішних і смиренних». 

Митрополит Тамасоський і Оринійський Ісайя (Кіпрська Православна Церква) у своєму відеопривітанні звернувся до віруючих України зі свого кафедрального собору на Кіпрі: «Вітаю Вас в першому слов’янському храмі Кіпру [на честь] апостола Андрія і всіх руських святих… Наш храм розписаний прекрасними фресками, і сама головна фреска – це хрещення Київської Русі. Тому перебуваючи у цьому храмі, я хочу в день хрещення Русі і в день пам’яті святого Володимира, князя Русі, привітати український народ. Завірити вас, що кіпрський і грецький православні народи завжди вас підтримують, пам’ятають про вас і моляться за вас. Хочу щиро передати низький уклін Митрополиту Київському і всієї України Онуфрію, якого я добре знаю. Я пишаюсь міцною вірою українського народу. Я вас дуже люблю і молюсь за вас. Я завжди чекаю українців у нашому храмі, щоб з ними молитися… Ми бажаємо благополуччя усьому українському народу, всім клірикам, владикам і мирянам України. Ми завжди будемо вас підтримувати. Ви перебуваєте постійно у наших молитвах … Ми вас дуже любимо і молимося за вас. Бажаємо терпіння і кріпості віри у ці складні часи, які зараз проходить увесь православний світ…».  

Архієпископ Білостоцький і Гданський Яків (Польська Православна Церква): «Сьогодні Церква літургічно згадує пам’ять одного зі святих, особливо важливого для нашої історії і особисто для кожного із нас. Це святий Володимир – князь Київський, який подібно святим рівноапостольним Кирилу і Мефодію отримав найменування рівноапостольний… Саме головне, що зробив князь Володимир, це те, що він хрестив свій народ, дав істину віру, і завдяки цьому вказав ціль життя і шлях до спасіння… Для нас у Польщі святий Володимир особливий і близький святий. З нагоди свята хочу передати мої вітання Його Блаженству, Блаженнішому Митрополиту Онуфрію, ієрархам, духовенству і всім віруючим Української Православної Церкви. Нехай Господь по молитвам святого рівноапостольного князя Володимира допомагає Вам і дає мир, любов і єдність вашому народу». 

Архієпископ Михалівський і Кошицький Георгій (Православна Церква в Чеських землях і Словаччині): «Вся повнота Михалівсько-Кошицької єпархії Православної Церкви Чеських земель і Словаччини, яка знаходиться на самому рубежі Словаччини і України сердечно вітає Блаженнішого Митрополита Київського і всієї України Онуфрія, весь єпископат, пресвітерство, дияконство, монашество і весь благовірний народ святої і богоспасаємої української землі з великим торжеством, святом хрестителя Русі, київського князя Володимира і Хрещенням Русі… Молимось, щоб ви були благословенні, завжди твердо стояли у православній вірі і в канонічному порядку Святої Православної Церкви. Ми радіємо можливості євхаристичного спілкування з вами, з канонічною Церквою… Блаженнішому Митрополиту Київському і всієї України Онуфрію і всій повноті Української Православної Церкви і всій богоспасаємій українській землі нехай дасть Господь здоров’я, спасіння і збереже на многії літа».

Митрополит Берлінський і Германський Марк (Руська Православна Церква Закордоном): «Вітаю Його Блаженство, Блаженнішого Митрополита Онуфрія, Первоієрарха Української Православної Церви і весь єпископат і віруючих з великим днем святого Володимира… Хочу побажати, щоб ви завжди пам’ятали про нашого спільного хрестителя, який і у нас час привертає і інших, не східнослов’янського походження людей тут в Європі, Америці і це велика радість, що ми всі разом з вами можемо святкувати цей день». 

Переглядів: 562

Перейти до панелі інструментів