Анонс: Форум «Парафія як спільнота: виклики та покликання» відбудеться в Києві 15-16 травня

З благословення Блаженнішого Митрополита Київського і всієї України Онуфрія 15 та 16 травня  2019 року в м. Києві відбудеться Форум священників та мирян під назвою: «Парафія як спільнота: виклики та покликання», в якому візьмуть участь активні священники та активні миряни з різних областей України, щоб обговорити та поділитися досвідом в організації живих, сильних, діяльних православних парафій.

Протягом останнього часу Українська Православна Церква зіткнулася з новими викликами, які ще більше актуалізували необхідність формування і розвитку духу спільноти в рамках існуючих церковних парафій. Про те, як формувати дух общинності, як створити атмосферу духовної єдності на приході, як об’єднувати людей в спільному служінні Богу та ближньому буде йти мова на Форумі.

Організатором Форуму є Відділ зовнішніх церковних зв’язків Української Православної Церкви.

Основна зустріч відбудеться 15 травня 2019 з 10:00 до 19:00.

Наступного дня, 16 травня 2019, в Трапезному храмі Києво-Печерської Лаври о 9:00 учасники Форуму візьмуть участь в Божественній Літургії (день пам’яті преподобного Феодосія Печерського). У другій половині дня будуть підбиті підсумки Форуму. Цільова аудиторія Форуму: активні священики і активні миряни, які звершують різноманітну діяльність на місцях з метою служіння Богу і людям.

Мета Форуму:

– створення майданчика для об’єднання активних священиків і активних мирян;

– знайомство з досвідом успішних громад;

– віднайдення нових ідей і способів формування та розвитку громад.

На Форум запрошені спікери з різних регіонів України та зарубіжжя. Більше 15 експертів з різних сфер і областей будуть модерувати Форум.

Теми панельних дискусій:

– «Христоцентричність: проповідь в світі»;

– «Досвід формування і розвитку парафій в Україні та за кордоном»;

– «Роль матушки в житті парафії»;

– «Проекти, які об’єднують і надихають»;

– «Проекти, які допоможуть у збереженні та розвитку парафій»;

– «Погляд і досвід віруючих бізнесменів у згуртуванні людей»;

– «Практичні інструменти в організації парафіяльної діяльності»;

За результатами Форуму можуть бути опубліковані текстові, відео та фото матеріали.