Коментар ВЗЦЗ УПЦ щодо факту служіння єпископа Константинопольського Патріархату на канонічній території Української Православної Церкви

Сьогодні, 13 грудня 2018 року представник Константинопольського Патріархату єпископ Едмонтонський і Західної Єпархії Іларіон (Рудник), який був неканонічно призначений патріархом Константинопольським Варфоломієм “екзархом” в Україну, звершив літургію в Андріївському храмі м. Києва. Богослужіння було звершене без благословення Блаженнішого Митрополита Київського і всієї України Онуфрія, як єдиного канонічного єпископа м. Києва.

Нагадуємо, що Українська Православна Церква не визнає поширення юрисдикції Константинопольського Патріархату на територію України, що засвідчено Постановою Собору єпископів УПЦ від 13.11.2018 року, а також рішенням Священного Синоду УПЦ від 7.12.2018 (журнал №41). Таким чином, згадані дії Константинопольського Патріарху взагалі і дії єпископа Іларіона зокрема слід розцінювати як антиканонічні та такі, що ведуть до поглиблення конфлікту.
Окрім того, Андріївська церква не належить до території Посольства жодної країни, тобто не є посольським храмом, до якого можна було б застосувати принцип екстериторіальності. Також цей храм ніколи історично не належав Константинопольському патріархату. Навіть попри те, що храм належить державі, його використання в богослужбових цілях представниками інших Помісних Православних Церков має регламентуватися церковними правилами, а не лише домовленостями з державною владою.
Звершення будь-яких богослужінь, а також вчинення інших дій, будь-яким архієреєм на канонічній території іншої єпархії без дозволу місцевого єпископа суворо забороняється низкою канонічних правил. Блаженнійший Митрополит Онуфрій є канонічним єпископом м. Києва і володіє всією повнотою архієрейської влади. Тому, навіть якщо й прийняти точку зору Константинопольського Патріархату, що Україна нібито є тепер вже його канонічною територією, то Блаженніший Митрополит Київський Онуфрій залишається і сам Патріарх Варфоломій визнає його канонічним Митрополитом Київським. А відтак, навіть з точки зору канонічної логіки Константинопольського Патріархату самовільно звершену ієрархом цієї Церкви сьогодні літургію в м. Києві слід кваліфікувати як однозначне порушення канонів і порядку церковного життя.

Переглядів: 339

This post is also available in: Англійська

Перейти до панелі інструментів