В португальському місті Брага розпочалися регулярні богослужіння в новоутвореній українській православній парафії

З благословення Блаженнішого Митрополита Київського і всієї України Онуфрія і за погодженням з єпископом Корсунським Нестором з 12 листопада 2017 року в місті Брага, що на півночі Португалії, розпочалися регулярні богослужіння в новоствореній українській православній парафії. В цьому місті проживає велика кількість українців як з західних, так і з центральних, східних та південних областей України.
Божественну літургію в цей день звершив заступник Голови Відділу зовнішніх церковних зв’язків Української Православної Церкви протоієрей Миколай Данилевич у співслужінні з протоієреєм Тарасієм Ладецьким, якому доручено опікуватися новоутвореною парафією. За Літургією співали віруючі під керівництвом співробітника ВЗЦЗ УПЦ В. В. Горзова. За богослужінням, що звершувалося церковно-слов‘янською і українською мовами, була виголошена молитва за мир в Україні. Проповідь на тему євангельського читання виголосив протоієрей Тарасій Ладецький.
Після Божественної літургії протоієрей Миколай Данилевич звернувся до присутніх співвітчизників зі словом. Представивши парафіянам настоятеля протоієрея Тарасія Ладецького, отець Миколай звернув увагу на те, що православна парафія – це сім‘я у Христі, де люди під керівництвом священика живуть духовним життям, регулярно сповідаючись та причащаючись Тіла і Крові Христових. І якщо саме духовність та церковність лежатиме в основі такої общини, то сила Святого Духа буде перебувати з общиною, буде укріпляти її, примножувати, покривати людські слабкості та згладжувати непорозуміння, які інколи бувають серед людей.
Попри важливість збереження і плекання рідної української мови і культури, необхідність в чому особливо відчувається закордоном, православна община – на думку отця Миколая – не повинна перетворюватися на клуб за політичними, культурними чи національними інтересами. Парафія, що створюється, не повинна бути закритою лише в рамках української мови та культури. Навпаки, маючи в основі переважну більшість українців, община повинна бути відкритою як до православних інших національностей, так і до тих людей, які ще не пізнали Христа, які ще шукають свій шлях до Бога. Саме такий підхід дасть віруючим відчути соборність Церкви, яку ми сповідуємо кожного дня, читаючи «Символ віри», – зазначив священик. «Господь Ісус Христос сказав: «Де двоє чи троє зібрані в ім‘я Моє, там Я посеред них» (Мф. 18:20). А тому нехай Господь перебуває з вами, освячує вас, удосконалює вас та об‘єднує вас», – побажав отець Миколай.
Богослужіння новоутвореної парафії відбуваються щонеділі в приміщенні каплиці на честь св. Архістратига Михаїла за адресою: Rua Cardoso Avelino 3, 4700-023 Braga, Capela de São Miguel-o-Anjo.
ВЗЦЗ УПЦ продовжує працювати над створенням українських православних парафій в місцях компактного проживання наших співвітчизників в різних країнах світу.

Переглядів: 789

This post is also available in: Англійська

Перейти до панелі інструментів