Патріарх Сербський Іриней звернувся до Президента України із закликом запобігти захопленню православних святинь

40276.pСвятіший Патріарх Сербський Іриней від імені Священного Архієрейського Синоду Сербської Православної Церкви 18 лютого 2016 року надіслав Президенту України П. О. Порошенку листа, копія якого надійшла також і до Української Православної Церкви.

В листі Предстоятель Сербської Церкви висловив сподівання на якнайшвидше встановлення миру в нашій державі. Патріарх підкреслив, що сербський народ має глибокі та давні духовні відносини з українським народом, які завжди будувалися на засадах взаємної братської любові. Його Святість запевнив Президента у своїх глибоких молитовних переживаннях через військовий конфлікт в Україні, адже сербський народ також нещодавно зазнав тяжких втрат через югославські війни в кінці ХХ століття.

Разом з тим у листі висловлене глибоке занепокоєння утисками канонічного Православ’я в Україні та загрозою захоплення святинь всеправославного значення. «Нашу християнську совість до глибини душі хвилює руйнування віковічної єдності Православної Церкви в Україні і підтримка цього руйнування, тим самим ставлячи під загрозу єдність усього Вселенського Православ’я, яке готує в цьому році свій Всеправославний Великий Собор», – сказано у листі Святішого Патріарха Іринея.

У листі також говориться, що намагання захоплення Києво-Печерської та Почаївської Лавр, а також багатьох інших православних храмів з боку розкольників, направлене на осквернення цих святинь та втрати їх віковічного сенсу. «Храми і святині одного народу існують не для того, щоб розділяти чи розсварювати народ, але щоб мирити людей, примножувати любов до Бога і до ближніх, підтримувати братську згоду», – сказав Предстоятель Сербської Православної Церкви.

Переглядів: 165

Перейти до панелі інструментів