Собор єпископів Польської Православної Церкви зробив заяву щодо церковної ситуації в Україні: «Цей стан негативно вплинув на весь світовий організм Православ’я»

Архієрейський Собор Польської Православної Церкви зробив заяву щодо війни та релігійної ситуації в Україні, які негативно вплинули на весь світовий організм Православ’я. Про це йдеться в комюніке Архієрейського Собору Польської Православної Церкви, який відбувся під проводом Блаженнішого Митрополита Варшави і всієї Польщі Сави 25 жовтня 2022 року, повідомляє Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ з посиланням на orthodox.pl.

«Війна в Україні порушила абсолютно нормальне життя в цій країні, Європі та світі. Це в особливий спосіб стосується життя Православної Церкви, — зазначається в документі. — Православ’я в Україні розділене, і вірні часто почуваються розгубленими. Ми шкодуємо про це, тому що цей стан негативно вплинув на весь світовий організм Православ’я».

У заяві підкреслюється про незмінність позиції Польської Православної Церкви щодо очільника «ПЦУ», якого вважають звичайним мирянином.

«Щодо деструктивної діяльності т. зв. «митрополита» Епіфанія, Святий Архієрейський Собор ПАПЦ зберігає свою позицію, висловлену в постановах: 340 п. 3; 341 п. 7; 342 п. 1; 343 п. 1; 346 п. 5; 347 п. 1; 348 п. 4», — наголошують ієрархи Польської Церкви.

В комюніке вчергове «Святий Архієрейський Собор просить Святішого Патріарха Константинопольського Варфоломія скликати Собор предстоятелів усіх Помісних Православних Церков».

Окрім того, Священний Собор єпископів закликав вірних продовжувати молитися за мир в Україні, припинення війни та припинення розділення (розколу) Церкви Православної в Україні.

«Священний Архієрейський Собор висловлює вдячність всім вірним, церковним організаціям та окремим особам за духовну та матеріальну допомогу Україні та її громадянам. Не залишаймо свого завзяття і продовжуймо цю добру справу допомоги нужденним.

Всемогутній Боже! Просимо дати мир народу України та Святій Православній Церкві», — підсумовано в документі.

Переглядів: 15

Перейти до панелі інструментів