КДА проведе Міжнародну науково-практичну конференцію, присвячену богословсько-канонічному осмисленню принципу соборності Церкви та питання першості серед Помісних Православних Церков

Інформаційний лист

У 2021 році виповнюється 1970 років з часу проведення Апостольського Собору в Єрусалимі та 1570 років з часу проведення IV Вселенського Собору. У зв’язку з цим Священний Синод Української Православної Церкви на своєму засіданні 12 травня 2021 року доручив Київській духовній академії провести заходи, присвячені богословсько-канонічному осмисленню принципу соборності Церкви та питання першості серед Помісних Православних Церков.

На виконання цього доручення, 11 листопада 2021 року в Києві буде проведено Міжнародну науково-практичну конференцію на тему:

Соборність Церкви: богословські, канонічні та історичні виміри

Організатором конференції виступає Київська духовна академія і семінарія Української Православної Церкви.

До обговорення конференції пропонуються наступні питання:

• Соборність Церкви як богословська та канонічна категорія;
  • Апостольський Собор в Єрусалимі як основа соборності Церкви;
  • Вселенські Собори: історичні обставини скликання та принципи їхньої роботи;
  • Проблема першості у Вселенській Церкві в епоху Вселенських Соборів;
  • 28 правило IV Вселенського Собору: богословський, канонічний та історичний аспекти;
  • Проблема апеляцій на рішення церковних судів в канонах Вселенських Соборів;
  • Дискусії про першість у Вселенській Церкві в сучасному православному богослов’ї;
  • Криза у Світовому Православ’ї, спричинена діями Константинопольського Патріархату в Україні.

До участі в конференції запрошуються викладачі і студенти духовних та світських навчальних закладів, спеціалісти в галузі богослов’я, філософії, історії, педагогіки.

Робочі мови конференції: українська, російська, англійська.

Регламент доповідейдо 20 хвилин.

Місце проведення: Україна, місто Київ, Київська духовна академія.

За матеріалами конференції планується видання збірника. Тексти доповідей для публікації слід направляти до Оргкомітету в електронному вигляді.

Вимоги до текстів:

1. Текст подається українською, російською або англійською мовою.
  2. Текст має бути набраним в редакторі MS Word та збереженим у форматі doc або rtf.
  3. Шрифт Times New Roman, кегль 14, інтервал 1,5.
  4. Текст обов’язково повинен містити назву доповіді, прізвище, ім’я, по-батькові, священний сан, науковий ступінь автора, назву організації, яку він представляє, та його посаду.
  5. Посилання на джерела та літературу подаються знизу кожної сторінки.

Тексти доповідей не рецензуються. Рішення про можливість публікації доповідей приймає Видавнича група Київської духовної академії.

Електронну реєстрацію учасників конференції відкрито за адресою:

Заявки та тексти доповідей приймаються Оргкомітетом до 20 жовтня 2021 р.

Оргкомітет забезпечує харчування та проживання учасників під час роботи конференції.

Проїзд — за рахунок направляючої сторони.

Адреса Оргкомітету: 01015, Україна, Київ, вул. Лаврська 15, корпус 64, Київська Духовна Академія, секретарю Вченої Ради протоієрею Василію Яковчуку.

Телефон для довідок: +38 (063) 349-91-00
Факс:                            +38 (044) 255-12-07