Призначено нового голову Відділу зовнішніх церковних зв’язків УПЦ

Рішенням Священного Синоду Української Православної Церкви від 17 серпня 2021 року новим головою Відділу зовнішніх церковних зв’язків УПЦ призначено митрополита Чернівецького і Буковинського Мелетія.

Біографічна довідка:

Митрополит Чернівецький і Буковинський Мелетій (Єгоренко Валентин Володимирович) народився 17 липня 1962 року в родині службовця, у ГРП-21 Джамбульскої області Казахської РСР. З 1963 року проживав у м. Кропоткін Краснодарського краю.

З 1969 по 1979 рік навчався в середній загальноосвітній школі.

З 1980 року ніс послух читця й служника у Свято-Покровському соборі міста Кропоткін Краснодарської єпархії. З 1981 по 1983 рік служив у лавах Радянської армії.

1983 року вступив до Московської духовної семінарії, яку закінчив 1987 року. У 1996 році закінчив повний курс Московської духовної академії.

У вересні 1986 року був прийнятий до братії Свято-Троїцької Сергієвої Лаври; 3 грудня того ж року пострижений у чернецтво намісником Лаври архімандритом Олексієм (нині митрополит Тульський і Єфремовський).

19 грудня 1986 року в Свято-Успенському кафедральному соборі м. Володимира був хіротонісан архієпископом Володимирським і Суздальським Серапіоном (+1999) у сан ієродиякона.

Після закінчення навчання в МДС у 1987 році Навчальним комітетом був направлений у Львівсько-Тернопільську єпархію для поповнення братії Свято-Успенської Почаївської Лаври.

У грудні 1990 року був переведений у клір Чернівецько-Буковинської єпархії та призначений секретарем Чернівецького єпархіального управління.

6 січня 1991 року у Свято-Духівському кафедральному соборі м. Чернівці був висвячений у сан ієромонаха єпископом (нині Блаженніший Митрополит Київський і всієї України) Чернівецьким і Буковинським Онуфрієм.

З благословення Його Блаженства, Блаженнішого Володимира, Митрополита Київського і всієї України, 24 червня 1992 року возведений у сан архімандрита.

30 липня 2006 року в Успенському соборі Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври возведений у сан єпископа Хотинського, вікарія Чернівецької єпархії.

23 листопада 2013 року возведений у сан архієпископа.

Рішенням Священного Синоду УПЦ від 16 вересня 2014 року (Журнал №40) звільнений з посади вікарного архієрея Чернівецької єпархії (з титулом – архієпископ Хотинський) та призначений керуючим Чернівецько-Буковинською єпархією (з титулом – архієпископ Чернівецький і Буковинський).

17 серпня 2016 року возведений у сан митрополита.

17 серпня 2021 р. рішенням Священного Синоду УПЦ призначено головою Відділу зовнішніх церковних зв’язків УПЦ.