Відійшов до Господа митрополит Чорногорсько-Приморський Амфілохій


Сьогодні,
30 жовтня 2020 року, о 8:20 відійшов до Господа Високопреосвященніший митрополит Чорногорський і Приморський Амфілохій. Про це повідомляє офіційний сайт Чорногорсько-Приморської Митрополії.

Біографічна довідка:
Митрополит Амфілохій народився 7 січня 1938 року в с. Барі Радовича в Нижній Мораче (громада Колашин в Чорногорії). 
У 1962 році закінчив Духовну академію. св. Савви в Белграді. Проходив навчання на філософському факультеті Белградського університету за спеціальністю класична філологія, потім в Берні ( Швейцарія ) і в Римі.
У 1967 році в Афінах митрополитом Кефалінійським Прокопом був пострижений в чернецтво з ім’ям Амфілохій. Ним же в 1968 році висвячений на священника в місті Аргостоліон (Греція), в тому ж році возведений у сан архімандрита.
У травні 1985 року обраний єпископом Банатським з кафедрою в місті Вршац. 16 червня того ж року відбулася його архієрейська хіротонія.
30 грудня 1990 був зведений в сан митрополита Чорногорського і Приморського, Зетського-Брдского і Скендерійского і екзарха Священного трону Печського.
У день кончини патріарха Павла, 15 листопада 2009 року, на екстреному засіданні Священного синоду Сербської церкви обраний місцеблюстителем Сербського патріаршого престолу.
30 жовтня 2020 року митрополит Амфілохій відійшов до Господа.   

Переглядів: 25

Перейти до панелі інструментів