Митрополит Кіпрської Церкви: Рішення Константинопольського патріарха в Україні — неканонічне

Митрополит Кіккський і Тіллірійській Никифор під час свого виступу 28 листопада 2019 року на міжнародній конференції «Чернецтво та сучасний світ» в Нікосії (Кіпр) висловив занепокоєння з приводу кризи, що вибухнула в Православної Церкви у зв’язку з неканонічним рішенням Константинопольського Патріарха Варфоломія щодо визнання розкольницької церкви в Україні. Про це повідомляє Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ з посиланням на грецький сайт romfea.gr.

Вітаючи учасників форуму, Кіпрський митрополит нагадав про те, що саме чернецтво створило і виростило богослов’я, гімнографію, іконопис, заклало основи літератури, мистецтв і освіти. Його Високопреосвященство звернув увагу на авторитетному складі учасників конференції і змістовність її програми і висловив надію, що її хід буде відповідати очікуванням організаторів, спрямованим на розкриття значення чернецтва для сучасного світу.

У своєму виступі ієрарх висловив «занепокоєння з приводу хворобливої кризи, що вибухнула в надрах нашої Православної Церкви з причини неканонічного рішення Вселенського Патріарха Константинопольського Варфоломія визнати розкольницьку церкву Києва і дарувати їй так звану автокефалію всупереч одностайній канонічній традиції та історичній церковній діяльності».

Владика Никифор підкреслив також: «Ця трагедія розколу улюбленої у Христі братії загрожує розколоти тіло єдиної Святої Соборної і Апостольської Церкви Христової. Ми переживаємо сьогодні події, які, на жаль, нагадують переддень великого розколу 1054 року, який розділив Вселенське християнство на західних католиків і східних православних. Розкол загрожує Вселенському Православ’ю після приєднання Предстоятелів Олександрійської та Елладської Церков до вирішення Вселенського Патріарха».

За словом архіпастиря, «недозволено нікому, і особливо нам, православним монахам, які є першими захисниками нашої Церкви, залишатися байдужими перед драматичним становищем, в якому опинилося наше Православ’я. Ми всі повинні перевести наше пасивне занепокоєння в активну відповідальність. Ми повинні в молитві закликати милість Божу і просвітництво Святого Духа, з тим щоб Предстоятелі Помісних Православних Церков з всеосяжною любов’ю і смиренними і жертовними помислами прислухалися до голосу Господа, перемогли недозволений егоїзм, нав’язливі ідеї та манію влади і почали братський всеправославний діалог, спрямований на подолання справжньої кризи, що загрожує єдності Православ’я. Ми не повинні забувати, що гріх розколу незцілений і він не прощається. Тільки якщо буде діяти принцип соборності, на який завжди спиралася Православна Церква, може бути знайдений вихід з сьогоднішнього положення…».

За матеріалами Інформаційно-просвітницького відділу УПЦ.

Переглядів: 3

Перейти до панелі інструментів