Віруючі парафій Рівненської та Сарненської єпархій УПЦ, які постраждали від рейдерства ПЦУ, перебувають в паломництві святими місцями Румунії та Болгарії

24 листопада 2019 року розпочалося паломництво святими місцями Румунії та Болгарії делегації українських прочан з Рівненської та Сарненської єпархій, яку очолює єпископ Дубенський Пимен, вікарій Рівненської єпархії. Поїздка відбувається за сприяння Відділу зовнішніх церковних зв’язків Української Православної Церкви.

Серед інших паломників, до групи входять віруючі парафій, які постраждали внаслідок рейдерства ПЦУ.

Триватиме подорож тиждень, і за цей час віруючі відвідають десятки православних святинь Європи.

Паломники розповідають, що перетнули кордон без проблем і почали своє знайомство зі святинями Румунії в місті Сочава, де знаходяться мощі Іоанна Сочавського.

Владика Пимен подарував настоятелю монастиря архімандриту Варфоломію ікону Божої Матері «Семистрільна», яка виготовлена з бурштину. Намісник обителі в пам’ять кожному прочанинові подарував книгу, в якій розповідається про життя Іоанна Сочавського, і описана історія монастиря.

У місті Ясси паломників з України гостинно приймав архієпископ Ясський, митрополит Молдавський і Буковинський Феофан (Саву). Під час зустрічі єпископ Пимен разом з учасниками поїздки розповів митрополитові Феофану про події, що відбуваються в Україні після надання Томосу, про силові захоплення храмів УПЦ і долі тих громад, які залишилися на вулиці.

Митрополит Феофан підтвердив, що визнає тільки УПЦ, яку очолює Блаженніший митрополит Онуфрій, і побажав українцям єднання навколо свого Предстоятеля.

This post is also available in: Російська