Патріарх Єрусалимський Феофіл: в Україні визнаю тільки Церкву Блаженнішого Митрополита Онуфрія

Під час зустрічі з Патріаршим Екзархом всієї Білорусі Предстоятель Єрусалимської Церкви підкреслив, що визнає в Україні тільки одну Православну Церкву – УПЦ.

4 вересня 2019 року в Єрусалимі Предстоятель Єрусалимської Православної Церкви Патріарх Феофіл III під час зустрічі з Патріаршим Екзархом всієї Білорусі митрополитом Мінським і Заславським Павлом (Пономарьовим) заявив, що визнає в Україні тільки УПЦ. Про це повідомляє сайт Білоруської Православної Церкви.

«Я визнаю тільки одну Православну Церкву в Україні, яку очолює митрополит Онуфрій», – підкреслив Предстоятель Єрусалимської Церкви.

Він також зазначив, що святі отці вважають саме розкол найтяжчим гріхом проти Божественної любові, яка лежить в основі церковної єдності. Патріарх Феофіл звернув увагу учасників зустрічі на те, що в сучасному світі найважливіше зберегти єдність Святої Православної Церкви. Предстоятель Єрусалимської Церкви також поділився з присутніми, що з глибоким сумом переживає те, що відбувається в релігійному житті України.

Митрополит Павел висловив сердечну подяку Блаженнішому Патріархові Феофілу за його тверду позицію в стоянні за єдність святого Православ’я, яке буде непорушним, якщо збереже свою основу – канонічний устрій.

Раніше ієрарх Елладської Православної Церкви митрополит Керкірський Нектарій (Довас) також заявив, що визнає в Україні тільки одну канонічну Церкву – УПЦ.

This post is also available in: Англійська, Російська, Грецька