Представники УПЦ взяли участь в зустрічі ВРЦіРО з Прем’єр-міністром України

22 лютого 2019 року в Києві відбулася зустріч членів Всеукраїнської Ради Церков і релігійних організацій з Прем’єр-міністром України В. Б. Гройсманом. Українську Православну Церкву на зустрічі представляли: вікарій Київської Митрополії єпископ Баришівський Віктор та заступник голови ВЗЦЗ УПЦ протоієрей Миколай Данилевич.

Представники конфесій і релігійних організацій України обговорили з Прем’єр-міністром низку актуальних питань та проблем, які виникають в житті громад та церковно-державних відносинах. Зокрема, єпископ Баришівський Віктор в своєму слові сказав наступне:

 «Україна, як правова та демократична держава, яка взяла курс на європейську інтеграцію, зобов’язалася забезпечувати дотримання не лише базових прав людини, але й європейських принципів, серед яких – автономія релігійних організацій. Проте, сучасна ситуація свідчить, що активне втручання представників органів державної влади у внутрішнє життя Церкви, на жаль, порушує не тільки цей принцип, але також і Конституцію України, національне і міжнародне законодавство.

Тому сьогодні, ми змушені говорити вголос про те, що наших єпископів та священиків, які впродовж десятиліть самовіддано служили і продовжують служити Богові та людям своєї Батьківщини, свого українського краю, планомірно роблять ворогами Української держави. Архієреї Української Православної Церкви при виїзді за кордон та поверненні із-закордону змушені проходити посилений контроль та допит. Майже щоденно нам поступає інформація про силові захоплення сторонніми особами храмів УПЦ на користь іншої конфесії. Такі дії супроводжуються сутичками та протистояннями, а в окремих випадках і побиттям наших віруючих людей. Ми не претендуємо на те, що належить іншим релігійним організаціям, але захищаємо своє і просимо не відбирати у нас того, що збудовано руками наших сучасників та предків — роками намолених храмів і монастирів.

Сьогодні наші віряни, які роками щонеділі та у святкові дні ходили до свого храму, власними мозолями та коштами будували його, змушені стояти на морозі під його стінами та слізно молитися Богу про можливість знову ступити на церковний поріг», – сказав архієрей і зауважив, що «не таку віру, де замість поваги та любові – ненависть у серці, нецензурні слова на вустах та болгарка в руках, приніс на землю Христос. Його справжній заповіт – це любов і прощення, а головна зброя християнина – це молитва».

Разом з тим, владика Віктор завірив, що «наша Церква була, є і буде конструктивно налаштованою та відкритою до всякої співпраці на благо України та її народу. В міру своїх сил ми будемо і надалі самовіддано трудитися задля країни та людей, а відтак ми не просимо для себе якихось послаблень чи привілеїв, але відстоюємо повагу до Церкви, яка об’єднує значну кількість українських громадян. Ми хочемо пишатись нашою Українською державою, в якій зразково діє закон і справедливість, де кожен відчуває себе захищеним». Владика висловив надію, що мудрість, повага та взаєморозуміння, які споконвіку притаманні українцям, стануть запорукою досягнення миру і єдності в Українській державі.

Переглядів: 100

Перейти до панелі інструментів