Засвідчити єдність з УПЦ до України прибув представник Православної Церкви Чеських земель і Словакії

24 листопада 2018 року до Одеси прибув архієпископ Празький та Чеських земель Михаїл, який приїхав в Україну з метою підтримати Українську Православну Церкву і засвідчити свою з нею єдність, – повідомляє офіційний сайт Одеської єпархії УПЦ.

На зустрічі з митрополитом Одеським та Ізмаїльським Агафангелом, яка відбулася у Свято-Успенському Одеському чоловічому монастирі, Високопреосвященніший Михаїл зазначив, що він “радий бути тут, щоби розділити радість богослужіння і висловити співчуття, щодо вашої ситуації та … засвідчити нашу єдність з вами”.

Архієпископ Михаїл розповів, як зароджувалося Православ’я у Чехії, коли святий рівноапостольний Кирилл приніс Євангельське благовістя на Чеські землі, і один Римський папа визнав за слов’янськими народами, що населяли ті землі, автономію, а інший папа цю автономію відмінив, вчинивши накшалт того, як нині чинить Константинопольський патріарх. Представник Чеської і Словацької Церкви зауважив, що так робити не можна.

“Ми вам дуже співчуваємо і пояснюємо народу, що всі ми з вами – і чехи, і словаки, і закарпатці, і навіть православні німці – маємо бути, як одна сім’я. Ваші радість є нашою радістю. Ваша біда – це й наша біда. Ми маємо підтримувати одне одного і словом, і молитвою. У нас в єпархії за кожною літургією підносяться молитви за мир в Україні та за єдність Церкви. Будемо молитися, молитися й молитися. Молитва – це головне. И ми, православні, всі маємо триматися разом”, – підкреслив архієпископ Празький Михаїл.