ШВЕЦІЯ. Представники УПЦ помолились за упокій жертв Голодомору

З благословення Блаженнішого Митрополита Київського і всієї України Онуфрія 25 листопада 2017 року митрополит Запорізький і Мелітопольський Лука, який перебуває з пастирською поїздкою у Швеції, звершив панахиду за упокій жертв Голодоморів в часи безбожної влади убієнних. Заупокійна молитва була піднесена у православному храмі свт. Миколая Чудотворця в м. Буліден (область Вестерботтен, Швеція). Митрополиту Луці спіслужили представники духовенства Запорізької єпархії УПЦ, які супроводжують владику під час його пастирського візиту до Швеції. У поїздці також бере участь заступник Голови Відділу зовнішніх церковних зв’язків УПЦ протоієрей Миколай Данилевич.

В своєму слові після панахиди владика Лука зокрема зазначив:

«Що було тим найголовнішим, що втратив комуністичний режим? Бога! І ми бачимо, до чого це призвело: суспільство, що живе без Бога не просто перетворюється на дещо навіть гірше за дику тварину. Воно приречено на самознищення».

«Сьогодні, Мати-Церква молиться за усіх жертв, що полягли у результаті страшних, нелюдяних подій, і здіймає свій голос, для того, щоб кожен ще раз замислився, до якої міри він може впасти, якщо прибере Бога зі свого життя. Це вірний шлях до самознищення, до саморуйнування. Шлях, що не має жодних моральних норм та обмежень, – підкреслив митрополит Лука. – Ми молимося, аби Господь зберіг в нас людяність, зберіг образ Божий у кожному серці».

Завтра, 26 листопада 2017 року, митрополит Запорізький і Мелітопольський Лука, з благословення Предстоятеля Української Православної Церкви Митрополита Київського і всієї України Онуфрія, освятить у м. Буліден храм на честь святителя Миколая та відкриє при ньому українську православну парафію, організаторами якої стали вихідці з Запорізької області, що проживають в цьому регіоні Швеції.