Делегація УПЦ відвідала Православний центр Константинопольського патріархату в Шамбезі (Швейцарія)

12 жовтня 2017 року, в рамках перебування в Женеві, голова Представництва УПЦ при міжнародних організаціях єпископ Баришівський Віктор та заступник голови Відділу зовнішніх церковних зв’язків протоієрей Миколай Данилевич відвідали Православний центр Константинопольського патріархату в Шамбезі. Українську церковну делегацію приймали: Директор Православного центру митрополит Швейцарський Ієремія, постійний Представник Вселенського патріархату при Всесвітній Раді Церков (ВРЦ) архієпископ Телміський Іов та вікарій Швейцарської митрополії єпископ Лампсакійський Макарій.
Митрополит Ієремія привітав гостей та розповів про діяльність Православного Центру, який діє вже понад півстоліття. В рамках Центру також функціонує Богословський інститут, куди приймаються студенти з різних Православних Церков на післядипломне навчання. Гостям було розказано про цілі та завдання Інституту, а також про його наукову й педагогічну діяльність.
Зі своєї сторони єпископ Віктор розповів про причини приїзду делегації УПЦ до Женеви, про проблематику забезпечення прав віруючих в Україні, яка наразі є дуже актуальною для УПЦ, про захоплення та підпали православних храмів, про випадки побиття віруючих та ін. Владика Віктор наголосив на важливості підтримки УПЦ зі сторони Помісних Православних Церков та попросив присутніх архієреїв Константинопольського патріархату молитися за Україну та її народ.
Митрополит Ієремія в свою чергу згадав, що проблеми, подібні до тих, з якими УПЦ зіткнулася сьогодні, він особисто переживав з нашою Цервою на початку 1990-х років, коли у складі делегації Всесвітньої Ради Церков та Конференції Європейських Церков (КЄЦ) приїжджав до України для ознайомлення з важкою міжконфесійною ситуацією. Владику Ієремію тоді в Україні вразила картина захопленого і закритого православного храму, ззовні якого взимку просто неба молилася православна спільнота. Владика висловив жаль, що і сьогодні такі події повторюються, але запевнив в своїх молитвах за Українську Православну Церкву і український народ.
Владика Ієремія поділився спогадами про особисте знайомство та зустрічі з приснопам’ятним Блаженнішим Митрополитом Володимиром, який свого часу був представником РПЦ при ВРЦ, а згодом і Патріаршим Екзархом Західної Європи.
Співбесідники висловили переконання у необхідності більш тісного спілкування та співпраці між Українською Православною Церквою та Константинопольським патріархатом. Зустріч пройшла в теплій братській атмосфері.
Архієпископ Телміський Іов також провів екскурсію приміщеннями Православного центру, під час якої гості відвідали храм на честь святого апостола Павла, а також поспілкувалися зі студентами та відомим грецьким церковним істориком Власіосом Фідасом, який наразі читає лекції студентам Інституту.

Переглядів: 176

Залишити коментар

Перейти до панелі інструментів